Proszę czekać...
zamknij

Firmy w kategoriach

Odnowienie drewna

Po latach korzystania z mebli drewnianych, ich powierzchnia ulega zniszczeniu, dlatego warto podjąć się jej odnowienia i ponownego zabezpieczenia.

Jest kilka zasad, dotyczących lakierowania, których poznanie gwarantuje właściwe wykonanie zadania. Pierwszą z nich jest właściwe oczyszczenie i wygładzenie powierzchni. To bardzo ważne, ponieważ bez tego nie da się osiągnąć idealnie zabezpieczonego drewna.

Potrzebny jest do tego papier ścierny, którym można bardzo dokładnie i starannie wyczyścić stary lakier, aby osiągnąć idealnie oczyszczoną powierzchnię. Poza tym, papier ścierny ułatwia uniknięcie nierówności, ponieważ łatwo jest wyczuć każde zniekształcenie. Innym sposobem na wykonanie tego zadania jest szlifierka oscylacyjna, lecz jeśli nie mamy doświadczenia to lepiej nie korzystać z tego narzędzia na meblach. Oczyszczenie pozwala na przetarcie powierzchni wilgotną ścierką, która zbierze cały kurz.

Niezbędne zakupy

Lakierując meble wewnątrz domu, należy zadbać o odpowiedni lakier. Te na bazie wody sprawdzą się dużo lepiej, ponieważ nie są one szkodliwe dla naszego zdrowia. W przypadku lakierowania na zewnątrz można korzystać z każdego lakieru. Lakierobejca bardzo naturalnie doda barwę, która nie zakryje usłojenia, więc efekt będzie bardzo przyjemny dla oka.


źródłó: vidaron.pl

Jeżeli nie znamy się na lakierach to zawsze można poprosić o pomoc w wyborze sprzedawcę, który udzieli nam wskazówek. Poza lakierem, ważny jest odpowiedni pędzel i papier ścierny. Pędzel powinien być płaski, natomiast papier ścierny musi mieć drobne ziarna.

Lakierowanie mebli

Przystępując do lakierowania musimy mieć już przygotowaną powierzchnię. Lakier nakładamy pędzlem w niewielkich ilościach, dokładnie wcierając go w drewno. Nie jest to praca przy której trzeba się spieszyć.

Ruchy pędzla powinny być zgodne z kierunkiem usłojenia drewna, aby uzyskać idealnie równa powierzchnię. Po ukończeniu całej warstwy należy odczekać nawet 10 godzin do wyschnięcia, aby później przetrzeć całość papierem ściernym i wykonać zadanie raz jeszcze. Kilka warstw lakieru powinno skutecznie zabezpieczyć każdą powierzchnię.